Gesintuvų testas Šveicarijoje: tarp lyderių Lietuvoje pagamintagesinimo priemonė ReinoldMax

Šveicarijos žurnalas „Haus & Garten“ nuolatos tiriantis rinkoje siūlomų produktų kokybę ir apie tai informuojantis visuomenę, atliko gesintuvų efektyvumo testą, kuriame dalyvavo Lietuvoje pagaminta gesinimo priemonė ReinoldMax. Bandymui buvo pasirinkti 3 gesintuvai (kilmės šalys: Italija, Šveicarija, Vokietija) ir 2 gesinimo priemonės (kilmės šalys: Lietuva, Vokietija). Visuose bandymuose lyderiaujančią poziją užėmė gesinimo priemonės vandens ir putų pagrindu.

Paradoksas: nustatyta, kad aerozolinė gesinimo priemonė ReinoldMax 500 ml, kainuojanti prekybos centre 41,40 Lt, nežymiai atsilieka nuo testo laimėtojo 3 litrų talpos vandens putų gesintuvo, kuris Šveicarijoje kainuoja 939,00 Lt.

Jei namuose užsiliepsnotų staltiesė, lygintuvas ar pliušinis meškiukas, tuomet gesinimo priemonės Jums būtų didžiausia pagalba. Bent jau tai žada gesintuvų spalvotos instrukcijos, kaip pavyzdžiui Vokietijos gamintojo GLORIA miltelinis gesintuvas F2 G.

Profesionalūs gaisrininkai iš Bazelio (Šveicarija) ne tik stebėjo penkių pasirinktų gesinimo priemonių bandymus, bet ir patys juos atliko. Gesintuvų bandymų komanda siekė išsiaiškinti, kokių klasių gaisrus gesina šie produktai, kaip sudėtinga ar paprasta jais naudotis, ar jie atlieka savo funkciją ir kaip atrodo vieta po gesinimo?

Bandymo eiga: Vienas po kito buvo gesinti šeši čiužiniai (A gaisrų klasė), televizorius (E gaisrų klasė) bei degančio aliejaus indas (F gaisrų klasė). Čiužinius ir televizorius gaisrininkai gesino praėjus 1 minutei po padegimo. Indas su riebalais buvo kaitinamas, kol užsiliepsnojo. Atskirai buvo vertinama ant gesintuvų pateiktos naudojimosi instrukcijos ir kokios pasekmės laukia po gesinimo.

Išvada: po bandymų malšinti gaisrus namų sąlygomis trys gesintuvai vandens ir putų pagrindu įvertinti nuo „gerai“ iki „labai gerai“. Testo nepraėjo milteliniai gesintuvai.

Milteliniai gesintuvai pavedė bandant gesinti liepsnojančius riebalus

Čiužiniai: Nesvarbu milteliniai ar putų gesintuvai – visi produktai be problemų užgesino A klasės gaisrus, t.y. liepsnojantį čiužinį. Gesinant abiejų tipų gesintuvais liepsna buvo numalšinta po keletos sekundžių.

Vis dėlto mažuosiuose gesintuvėliuose po bandymo liko labai nedaug gesinimo medžiagos, todėl rimtesnis gaisras jiems būtų sunkiai įveikiamas. Svarbu nepamiršti, kad aerozolinės gesinimo priemonės, kaip pavyzdžiui, ReinoldMax 500 ml, yra skirtos tik prasidedantiems gaisrams gesinti. Užsidegusiai kalėdinei eglutei gesinti vargiai ar užtektų 500 ml talpos gesinimo priemonės. Tuo tarpu be problemų tą pačią eglutę užgesintų didesnės talpos gesinimo priemonė 750ml ar 1000ml.

Televizoriai: Visi bandymuose naudoti gesintuvai sėkmingai užgesino degantį televizorių.

Indas su riebalais: Ant gesintuvo nurodytas simbolis „F“ reiškia, kad šis gesintuvas specialiai skirtas degantiems riebalams gesinti. Šveicarų gamybos putų gesintuvas Primus 3 L tesėjo savo pažadą – indas su užsidegusiais riebalais vos per kelias sekundes buvo užgesintas. Daug mažesnės talpos vokiečių gamybos aerozolinė gesinimo priemonė No Fire taip pat įveikė šį bandymą, nors ir su didelėmis pastangomis: tik paskutiniu purškimu gaisrininkui pavyko užgesinti liepsnojančius riebalus. Ši gesinimo priemonė No Fire parduodama kartu su nedegiu audeklu, kuriuo patariama gesinti užsidegusius riebalus. Tačiau bandymo metu nedegus audeklas užsiliepsnojo!

Ypatingai gerai įvertinta lietuvių gamybos aerozolinė gesinimo priemonė ReinoldMax: nors ir lėčiau nei putų gesintuvas Primus 3 L, bet „mažylis“ ReinoldMax 500 ml talpos efektyviai užgesino degantį riebalų indą. Gesinimo putos akimirksniu suformavo storą plėvelę ir užgesino gaisrą. Net profesionalus gaisrininkas Oliveris Hoferis buvo priblokštas: „Niekada nebūčiau patikėjęs, kad tokios mažos talpos gesinimo priemonė yra tokia veiksminga“.

Milteliniai gesintuvai nepraėjo testo

Prastus įvertinimus gavo milteliniai gesintuvai Gloria F2 (Vokietija) ir Pro (Italija): užuot sustabdę liepsnas, jie gaisrą dar tik padidino. Bandymo metu miltelinis gesintuvas Gloria F2 įpūsdamas oro sukėlė liepsnų sūkurį. Sunku ir pagalvoti, kas nutiktų, jeigu toks scenarijus pasikartotų Jūsų virtuvėje. Miltelinių gesintuvų gamintojas Gloria į klausimą, kodėl ant gesintuvo nėra nurodyta informacija, kad jis netinka riebalams gesinti, reagavo šitaip: „Neturime galimybių ant gesintuvo nurodyti visų atvejų, kuriais nerekomenduojama naudoti miltelinio gesintuvo.“

Gesindami gaisrą milteliniu gesintuvu nepamirškite, kad jis turi vieną didelį trūkumą: gesinimo milteliai sukelia didelę koroziją. Toksinius cheminius miltelius sunku visiškai pašalinti, kompiuteriai ir kiti techniniai prietaisai dažniausiai tampa nebetinkami naudojimui, patalpoms gali prireikti kapitalinio remonto. Profesionalūs gaisrininkai rekomenduoja namuose turėti ir naudoti tik vandens ir putų pagrindo gesintuvus. Saugokite savo namus!

Straipsnio autorius Štefanas Dytrichas
Vertimą į lietuvių kalbą paruošė Kristina Virkutytė

REZULTATŲ LENTELĖ

  Primus image ReinoldMax image NoFireimage Gloriaimage Pro image
Prekinis ženklas Primus ReinoldMax No Fire Gloria Pro
Pavadinimas WN3F Stop Fire Fire Safety
Kit
F2 G F2 G
Tipas / gaisrų
klasės
Putos/ ABF Putos/ ABCE Putos/ AB Milteliai ABC Milteliai ABC
(Deklaruotas)
gesinimo medžiagos
kiekis
3 L 500 ml 400 ml 2 kg 1 L
Svoris, kg 6 0,6 0,5 3,4 1,3
Kaina, Lt 939,00 41,40 142,00 168,00 79,40
Pirkta PC Primus Hornbach Obi Obi Coop
Naudojimosi
instrukcija
5 5 4 3 2
Naudojimosi
sudėtingumo
laipsnis
5 6 4 5 5
Gesinimo
bandymas
Čiužinys
6 6 6 6 6
Televizorius 6 6 6 6 6
Riebalai 6 5 4 1 1
Pasekmės po
gesinimo
4 5 4 1 1
Bendras balas 5,7 5,6 5,4 3,9 3,7
Bendras vertinimas labai gerai labai gerai gerai nepakankamai nepakankamai
Vertinimas: Naudojimosi instrukcija: 5 = gerai suprantama, kai kurių punktų trūksta 4 = pakankamai suprantama, 3 = iš dalies nesuprantama, 2 = blogai suprantama.
Naudojimosi sudėtingumo laipsnis: 6 = labai paprasta, 5 = paprasta, 4 = padaroma, bet ne visiškai paprasta.
Gesinimo bandymas: 6 = užgesinama greitai ir paprastai, 5 = paprastai, bet lėčiau, 4 = reikia papildomų pastangų, 1 = neužgesina.
Pasekmės po gesinimo: 5 = lengvai sutvarkoma, 4 = sudėtingiau sutvarkoma, 1 = nesutvarkoma (pvz., prietaisai gali tapti nebenaudojamais)

 

NAUDINGA INFORMACIJA

TAIP PAT SKAITYKITE

Techninė priežiūra

5 min skaitymo

Renkantis gesinimo būdą svarbu žinoti kokia gesinimo priemonė yra veiksminga atitinkamai gaisro klasei ir ugnies židiniui. Pateikiame lentelę, kuri padės pasirinkti teisingai:

REKOMENDACIJOS

2 min skaitymo

1. Reguliariai valykite židinio vidų, žarsteklius ir kaminą. Pasirūpinkite, kad židinyje nebūtų per daug pelenų, nes tai gali įtakoti daugiau skleidžiamų dūmų į aplinką.

Rekomendacijos

4 min skaitymo

Jei turite ReinoldMax gesintuvą ar Jus domina informacija kur jį galėtumėte įsigyti, atlikti patikrą ar papildyti, galite kreiptis į artimiausią mūsų partnerį visoje Lietuvoje ir Jums bus suteikta detalesnė informacija bei atitinkamos paslaugos. 

PRIEŽIŪRA

5 min skaitymo

Nuo gesintuvo nuimamas laikiklis, išsukamas purkštukas arba žarnos sąranka. Vizualiai nustatoma, ar nepažeista žarna, žarnos sandarinimo tarpinė, purkštukas.

https://merseta.lt/gesintuvu-testas-sveicarijoje-tarp-lyderiu-lietuvoje-pagamintagesinimo-priemone-reinoldmax

Nukopijuota!